ساکولنت کراسولا

بازار صادرات ساکولنت کراسولا به کشور های همسایه

گیاه ساکولنت کراسولا عروسکی، یک گیاه چند ساله است که دارای برگ های دوکی و ستاره  ای شکل است و در فصل تابستان شکوفا می ‌شود. برگ های این گیاه به رنگ قرمز و زرد ظاهر می شوند و اگر شرایط زیستی گیاه فراهم باشد تا یک متر ارتفاع دارد. گیاه ساکولنت کراسولا بومی منطقه مناطق آفریقای جنوبی است، اما امروزه در ایران تولید می‌شود. بازار تولید و صادرات این گیاه به کشورهای همسایه از رونق مناسبی برخوردار است.

بازار صادرات ساکولنت کراسولا به کشور های همسایه

اطلاعاتی درباره ساکولنت کراسولا عروسکی

اطلاعاتی درباره ساکولنت کراسولا عروسکی در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی درباره ساکولنت کراسولا عروسکی را به شما ارائه دهیم. گیاه کراسولا عروسکی یک گیاه چند ساله و همیشه سبز است که زادگاه اصلی آن آفریقای جنوبی می باشد. اما امروزه به دلیل طرفداران بسیار زیادی که دارد در کشور های مختلف مورد پرورش قرار می گیرد.

نیازها و شرایط نگهداری گیاه کراسولا عروسکی همانند دیگر ساکولنت ها شبیه کاکتوس ‌ها است. این محصولات از نظر آبیاری، به آب کمتری نیاز دارند. آبیاری این گیاهان در حد متوسط باید انجام شود. به نوعی که در فصل گرما هفته ای دو مرتبه و در فصل ‌های پاییز و زمستان هر دو هفته یک مرتبه.

برای تهیه خاک مناسب برای این گیاه باید از ماسه و خاک باغچه و خاک رس استفاده شود و بهترین خاک برای این نوع گیاهان خاک اسیدی و سبکی است. همچنین نور برای این گیاه باید به صورت مستقیم تامین شود. به عبارت دیگر می توان گفت این گیاه نور دوست است و کمبود نور باعث چروکیدگی برگ ها و رنگ پریدگی برگ های آن می‌شود و باید در زیر مستقیم نور خورشید قرار بگیرد.

این گیاه  نیاز به رطوبت بالا ندارد و در فصل سرما  تا دمای 6 درجه زیر صفر تحمل می کند. البته دمای مناسب برای رشد بهتر این گیاه ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتیگراد است.

خرید عمده ساکولنت کراسولا زیبا

خرید عمده ساکولنت کراسولا زیبا

خرید ساکولنت کراسولا زیبا با قیمت مناسب باید به صورت عمده صورت پذیرد. گیاه کراسولا عروسکی در گروه گل های آپارتمانی دسته بندی می شود که در  سن و سال ها و در گونه های متفاوت در بازار موجود است.

خرید این گونه گیاهی اگر به صورت عمده انجام پذیرد، با قیمت های مناسب همراه می باشد.  هم چنین اگر این گیاه به صورت مستقیم خریداری شود، می تواند دارای قیمت های مناسب باشد. خوشبختانه در ایران تولید گیاه ساکولنت کراسولا در نمونه ‌های زیادی صورت می پذیرد و در برخی موارد این محصول به صورت نوع کالای صادراتی به دیگر کشور ها ارسال می شود.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا