گل گل رز شاخه بریده

بازار گل رز شاخه بریده ایرانی درجه یک

بازار گل رز شاخه بریده ایرانی درجه یک از رونق فوق العاده ای برخوردار می باشد؛ چرا که گل رز از محبوب ترین، زیباترین و خوشبوترین گل های موجود در طبیعت است؛ در زمان های گذشته از آن جهت مصارف درمانی و دارویی استفاده می شد؛ اما امروزه بیشتر جنبه تزیینی دارد و برای هدیه دادن به کار می رود.

بازار گل رز شاخه بریده ایرانی درجه یک

مشخصات انواع گل های شاخه بریده رز

مشخصات انواع گل های شاخه بریده رز گل ها، زیباترین و بی آزار ترین موجودات زنده ای هستند که از زمان های بسیار دور در طبیعت وجود داشته اند؛ برخی از آنها مصرف دارویی داشته؛ اما برخی دیگر را صرفاً جهت بهره بردن از زیبایی و عطر آنها پرورش می دهند.
البته برخی از گل ها، قابلیت های مختلفی را در خود گرد آورده و از جنبه های گوناگون مورد توجه می باشند؛ به عنوان مثال از گل رز نام می بریم که علاوه بر عطر و زیبایی، در زمان های قدیم، کاربرد دارویی داشته است؛ هنوز هم از عصاره این گیاه برای تهیه برخی داروها و عطرها استفاده می کنند.

ارقام مختلف این گل از لحاظ گونه، رنگ، شکل ظاهری، محل پرورش و نحوه تکثیر با هم تفاوت دارند؛ اما به طور کلی مهمترین مشخصه این گل، زیبایی و لطافت آن می باشد.
در ادامه برخی از مهم ترین گونه های گل رز را که به صورت شاخه بریده عرضه می شوند؛ نام می بریم:

  • گل رز ایرانی
  • گل رز هلندی
  • رز چینی
  • رز ژاپنی
  • گل رز مینیاتوری
  • رز درختچه ای

پرورش رز شاخه بریده ایرانی در گلخانه

پرورش رز شاخه بریده ایرانی در گلخانه پرورش رز شاخه بریده ایرانی در گلخانه های سراسر کشور صورت می گیرد؛ زیرا همان طور که گفتیم؛ این گل، بسیار محبوب بوده و کمتر کسی است که آن را نپسندد.

گفته می شود که بیش از صد و بیست گونه گل رز در جهان وجود دارد که هر کدام شکل ظاهری و ویژگی های خاص خود را دارند؛ یکی از مشخصات جالب توجه اقسام گوناگون گل رز ایرانی، این است که قابلیت رشد و تکثیر در نقاط مختلف کشور (از استان های شمالی تا مناطق گرم جنوبی) را دارا می باشد.
نکته شایان ذکر این است که پرورش گلخانه ای گل را می توان در هر فصل و اقلیمی انجام داد؛ به شرطی که شرایط گلخانه (خاک، دما و …) برای رشد گیاه، فراهم شده باشد.
ناگفته نماند؛ که گل رز گلخانه ای ایرانی را می توان به مدت پنج یا شش سال تکثیر نموده و از فواید اقتصادی آن بهره مند گردید.

انواع گل شاخه بریده رز ایرانی را می توان به زیبایی در کنار هم قرار داده و برای هدیه دادن در مناسبت های مختلف، استفاده نمود؛ همچنین ترکیب رز با سایر گل ها بسیار زیبا خواهد بود.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا