فیکوس ابلق

توزیع کننده فیکوس ابلق خانگی

توزیع کننده فیکوس ابلق خانگی این گیاهان را در سراسر کشور پخش می نماید. این گیاه آپارتمانی در کشور هند و مالزی تولید شده است. این گیاه بیش از ۸۰۰ گونه از خود دارد و به شکل درختچه رشد می ‌کند. برگ‌ های این گیاه به رنگ سبز روشن است که به شکل بیضی و نوک تیز می باشد. دارای ارتفاع ۲۵ متر است. این گیاه از رشد خوبی برخوردار است.

توزیع کننده فیکوس ابلق خانگی

شرایط مناسب برای آبیاری فیکوس ابلق خانگی

شرایط مناسب برای آبیاری فیکوس ابلق خانگی شرایط مناسب برای آبیاری فیکوس ابلق خانگی را در اینجا مورد بررسی قرار خواهیم داد. اگر بتوانید شرایط خوبی را برای رشد این گیاه ایجاد کنید، همیشه یک گیاه سرزنده و زیبا را در منزل خواهید داشت.

  1. این درختچه ها به نور نیاز دارند و در سایه هم به خوبی سالم می ماند، اما رشد خوبی نخواهند داشت.
  2. باید در دمای مناسبی نیز نگهداری شوند.
  3. شرایط آبیاری خاصی را می ‌طلبد.
  4. نباید هرگز خاک گلدان به حالت باتلاقی در آید. وقتی خاک گلدان خشک بود، می توانید این گیاه را آبیاری کنید. نباید به صورت روزانه به این گیاه آب داده شود. زیرا باعث خرابی آن خواهد شد. در تابستان هفته ای دوبار آب دادن کفایت می ‌کند و در زمستان نیز یکبار در هفته می ‌توان به این گلدان آب داد.
  5. رطوبت این گیاه باید متناسب باشد.
  6. برای تغذیه باید از کودهای مایع یا جامد هر دو هفته یکبار طبق دستور استفاده کرد. خاک مناسب برای فیکوس، خاک جنگلی و یا خاک معمولی است. در تابستان و بهار فصل های رشد این گیاهان می باشند. باید سالی یکبار گلدان این گیاهان تعویض شود.
  7. باید همیشه نسبت به تمیز نمودن برگ های این گیاه اقدام نمود که با پارچه ‌های پنبه ‌ای و یا اسفنج مرطوب می توان این کار را انجام داد.

صادرات انواع فیکوس ابلق خانگی

صادرات انواع فیکوس ابلق خانگی صادرات انواع فیکوس ابلق خانگی به کشورهای دیگر هر ساله در سطح گسترده ‌ای انجام می‌ شود. به دلیل زیبایی خاصی که این درختچه ها دارند، افراد زیادی از طرفداران همیشگی این گیاهان می باشند. ابلق دارای برگ های براق و پهنی است که به صورت چرمی و نوک تیز هستند.

فیکوس صادراتی دارای تنه پهن و عریضی است که تا ۲ متر قطر دارد. فیکوس ابلق خانگی در نور کم منزل نیز همیشه زنده می ماند و می ‌توان از داشتن این گیاه همیشه لذت برد. طرفداران گل و گیاه از این درختچه ها استقبال خوبی کرده اند.

آن ها باعث زیبایی خاصی در محیط اطراف می ‌شوند. می ‌توان این گیاه را در هر شرایطی پرورش داد. فقط اگر نور کافی به آن نرسد، رشد آن زیاد خوب انجام نمی شود. به روش قلمه زدن نیز می ‌توان به تکثیر این گیاه اقدام کرد. باید مراقب عوارض بیماری ها و آفات گل باشید و به موقع به درمان آن اقدام نمایید.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا