گیاه سیکلامن

توزیع کنندگان گیاه سیکلامن آپارتمانی

گیاه سیکلامن نوعی گیاه است که در جنگل های استان های شمالی می روید.این گل ها بسیار حساس هستند و نیاز به مراقبت بسیار بالایی دارند برای نگهداری این گل باید آن را در یک محیط مناسب مانند آپارتمان قرار داد و به اندازه نیاز و مناسب به آن ها آب بدهیم زیرا آبیاری زیاد از حد باعث زرد شدن و خشک شدن برگ این گل ها می شود.

این گل های زیبا از لحاظ گونه به سه دسته سیکلامن ایرانی، سیکلامن پرورشی، سیکلامن گلدانی تقسیم می شوند.

توزیع کنندگان گیاه سیکلامن آپارتمانی

خصوصیات قابل توجه گیاه سیکلامن

خصوصیات قابل توجه گیاه سیکلامن گیاه سیکلامن آپارتمانی گل هایی به رنگ های صورتی، قرمز و سفید دارند و برگ های آن به شکل قلب می باشد و دور این برگ ها اکثرا حاشیه های نقره ای رنگ دیده می شود. این گل بسیار زیباست که می توان زیبایی آفرینش خلقت را در آن به چشم دید.این گل های خانگی پاییز و زمستان در حدود چند هفته گل می دهند و در تابستان ها جمع می شوند و شکوفه نمی دهند.

خاک این گل ها باید زه کشی شده باشد و نور هم مستقیم به گیاه نتابد زیرا گرمای زیاد و هوای خشک برای این گل ها مناسب نیست و موجب تخریب آن ها می شود.پرورش این گل ها بسیار ساده است و به آسانی انجام می گیرد و حتی این گیاه در شمال به صورت خودرو در جنگل ها رشد می کنند.

انواع سیکلامن ها عبارتند از سیکلامن سیرا سیرا، سیکلامن سنستین، سیکلامن ویکتوریا که هرکدام دارای ویژگی های خاصی هستند و تنوع رنگ در آن ها متفاوت است.

این گیاه را در منزل به دور از حیوانات خانگی قرار دهید زیرا با خوردن این گل ممکن است دچار مشکلات هاضمه شوند.

صادرات عمده گیاه سیکلامن آپارتمانی

صادرات عمده گیاه سیکلامن آپارتمانی این گل های زینتی به خاطر زیبایی زیاد توجه اکثر اشخاص علاقه مند به گل را به خود جلب کرده است.پرورش دهندگان این گل با پرورش این گل ها به باکیفیت ترین و بهترین شکل آن را به کشور های دیگر صادر کرده و سود بسیار خوبی به آن ها تعلق می گیرد. این گل زیبا را می توان در گلخانه ها با نازل ترین و مناسب ترین قیمت خریداری کرد لذا با خرید این گل ها خانه هایتان را گلستان کنید و از زیبایی آن لذت ببرید.

صادرات گیاه سیکلامن در ایران با بالاترین حد تولید و عرضه انجام می گیرد و این به دلیل ارزش زیاد این گل و زمستانی بودن آن است زیرا گل هایی که در زمستان شکوفه می دهند بسیار کم می باشد و اکثر گل ها در بهار فقط سبز هستند ، رشد می کنند و شکوفه می دهند و این امر سبب محبوبیت این گل شده است.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا