گل گل شمعدانی

خرید عمده گل شمعدانی ابلق درجه یک

گل شمعدانی ابلق درجه یک از دست گیاهانی است که هم در باغچه و فضای باز و هم در گلدان و محیط آپارتمانی به خوبی رشد می کند. این گیاه بسیار خوشبو و زیبا است و معمولاً از طریق بذر، قلمه زدن و قطع کردن شاخه تکثیر می یابد. تولید عمده این گیاه در گلخانه های مناطق مختلف از ایران صورت می پذیرد و خرید عمده آن به عنوان گل‌ اپارتمانی مورد توجه مشتریان قرار می‌گیرد.

خرید عمده گل شمعدانی ابلق درجه یک

نحوه ی قلمه زدن گل شمعدانی ابلق

نحوه ی قلمه زدن گل شمعدانی ابلق

گل شمعدانی ابلق به دو طریق تکثیر پیدا می کند که بهترین شیوه در این زمینه قلمه زدن است.  شمعدانی های این گیاه از طریق قلمه زنی به ‌راحتی قابل افزایش است. نحوه ی قلمه زدن گل شمعدانی ابلق طی مراحل زیر انجام می پذیرد:

  1. یک ساقه سالم و بدون آفت از گیاه را به عنوان قلمه اصلی انتخاب نمایید. توجه داشته باشید قلمه مورد نظر از شاخه های جدید گرفته شود که خودشان سبز هستند و این قلمه ها باید در عین رسیده بودند تا حدی خشک باشند.
  2. آن ساقه را از گیاه به آرامی جدا کنید. ساقه مورد نظر باید حتما از زیر یک گره قطع شود.
  3. بهترین قلمه باید دارای طولی به اندازه ۸ تا ۱۲ سانتی متر به همراه سه تا چهار گره باشد.
  4. در مرحله بعد برگ های پایینی قلمه و گل های اضافی باید چیده شوند. فقط دو تا سه برگ از بالای ساقه را باید نگه داشت و باقی برگ ها را باید چید.
  5. قلمه ها را در داخل یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و داخل کیسه پلاستیکی آب بریزید.
  6. در مرحله بعد قلمه ها را به گلدانی دارای بستر مناسب انتقال دهید. بهترین بستر برای قلمه زدن شمعدانی خاک ماسه است که به ر راحتی آب از آن عبور می دهد.
  7. در مرحله بعد می ‌توانید ساقه های بریده شده را در داخل گلدان قرار دهید و پوشش پلاستیکی بر روی گلدان ها قرار دهید و آبیاری منظم این محصول را در محیط گرم و مرطوب فراهم نمایید.
  8. ریشه دهی قلمه شمعدانی یک ماه طول می کشد و دمای مناسب برای این گیاه ۱۸ درجه سانتیگراد باید تنظیم شود.
  9. بعد از گذشت یک ماه گلدان را باید در برابر نور مستقیم خورشید قرار دهید.

بازار فروش گل شمعدانی ابلق با قیمت ویژه

بازار فروش گل شمعدانی ابلق با قیمت ویژه

بازار فروش گل شمعدانی ابلق در راستای روش های آسان نگهداری و تکثیر این گیاه بسیار پررونق  است. گل های شمعدانی ابلق با قیمت های ویژه مورد توجه مشتریان زیادی قرار می گیرند و این گل ها دارای زیبایی خاصی هستند و معمولاً با شرایط مختلف همخوانی دارند.  همان طور که در مبحث قبلی اشاره کردیم این نوع گیاه هم برای فضای باز و هم برای فضای بسته مناسب می باشد.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد رأی: 1

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا