پتوس

عرضه پتوس برگ پهن ارزان قیمت

پتوس برگ پهن درجه یک و با کیفیت بسیار زیبا در کشور ایران تکثیر و پرورش داده می شود که علاوه بر تامین نیاز داخلی به این گیاه آپارتمانی آن را به بسیاری از کشور ها صادر می نمایند. 

عرضه پتوس برگ پهن ارزان قیمت

قراردادن پتوس برگ پهن در نور مستقیم

قراردادن پتوس برگ پهن در نور مستقیم یکی از معضلات متداولی که بیشتر افراد به دلیل زندگی آپارتمان نشینی با آن دست و پنجه نرم می کنند، نبود نور کافی در محیط خانه به منظور پرورش و نگهداری گل و گیاه می باشد. البته شاید بتوان گفت این تصور کاملا اشتباه است که همه نور گیاهان برای رشد خود نیاز به نور مستقیم خورشید دارند چرا که گیاهان بسیاری نیز وجود دارد که برای رشد و پرورش خود نیاز به نور کم دارند. 

یکی از جمله گیاهان که می تواند در فضای محیط داخلی خانه و با نور کم به خوبی رشد کند پتوس می باشد. این گیاه که نام اصلی آن پتوس لوکژ است از جمله گیاهان بومی آسیای جنوبی و شرقی می باشد.

پتوس ها دارای دو نوع معمولی و ابلق می باشند. هر دو نوع این گیاه در برابر سایه مقاوم هستند اما نوع ابلق آن برای تشکیل رنگیزه های خود نیاز به نور کافی دارد در غیر این صورت برگ هایش به رنگ سبز گرایش می یابد. 

پتوس ها را به راحتی می توانید در فضای داخلی آپارتمان ها نگهداری کرد چرا که همانطور بیان شد به نور مستقیم خورشید نیاز ندارند و در صورتی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرند دچار آفتاب سوختگی می شود، پس می توان گفت پتوس و نور زیاد و مستقیم خورشید رابطه خوبی با یکدیگر ندارند.  

خرید پتوس برگ پهن با قیمت ویژه

خرید پتوس برگ پهن با قیمت ویژه یکی از جمله معیار های در هنگام خرید پتوس برگ های زیبای قلبی شکل آن می باشد در حالی که شاخه های رونده آن نیز زیبایی آن را دو چندان می کند. این گیاه از جمله گیاهان زینتی و آپارتمانی بشمار می رود. 

بسیاری از گونه های این گیاه بالا رونده تا ارتفاع 5 متر از سقف اتاق بالا می رود و همچنین دارای ریشه های گره ای نیز می باشد و نوع ابلق آن نیز دارای برگ های جوان تخم مرغی با نوک تیز به طول 5 سانتی متر دارای رگه های به رنگ زرد، زرد تند، سفید کرمی می باشد و برگ های سبز بالغ نیز قلی شکل به طول 30 سانتی متر، کم توقع و دارای رشد سریع می باشند.

درست است که این گیاه از جمله گیاهان آپارتمانی با نگهداری کم و راحت می باشد اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید برگ های این گیاه سمی می باشد البته گفتنی است که سم آن کشنده نیست اما در صورتی که خورده و هضم گردد به دلیل دارا بودن کلسیم اگزالات در مواد تشکیل دهنده برگ های آن سبب تحریک سیستم گوارشی و در نتیجه استفراغ می گردد. 

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا