گل رازقی

عرضه کننده گل رازقی آپارتمانی ارزان قیمت

گل رازقی اپارتمانی از جمله گیاهان معروف است که در گلدانها و فضاهای سبز کشت می شود و در بازار در انواع گونه و در اشکال مختلفی مورد خرید و فروش قرار می گیرد. در مراکز عرضه کننده نیز می توان آن را در هر شکلی تهیه و برای زیبا سازی منازل از آن بهره برد.

عرضه کننده گل رازقی آپارتمانی ارزان قیمت

انواع مختلف گل رازقی آپارتمانی

انواع مختلف گل رازقی آپارتمانی گل رازقی آپارتمانی دارای انواع مختلفی است مانند:

  • گل رازقی عربی: نسبت به دیگر گونه از مقاومت و استحکام بیشتری برخوردار بوده و دارای شکوفه های معطر و بزرگی نیز می باشد.
  • رازقی گلبول: از شکوفه های زیبا و زردی برخوردار بوده و از گونه های همیشه سبز می باشد.
  • رازقی زمستانی: در فصل زمستان مقاومت بالایی داشته و شکوفه های زرد رنگ و بدون عطری دارد.
  • رازقی هندی: دارای رایحه منحصر به فرد و شکوفه های سفید است که از گونه های بالا رونده می باشد.
  • رزاقی بوته ای: به سرما حساس بوده و دارای رشد قائم با درخچه های همیشه سبز است.
  • رازقی چینی: برای نگهداری در منزل بهترین نمونه بوده و سرشار از شکوفه صورتی و سفید می باشد که عطر آن مانند چای سبز می باشد.

انواع گل رازقی باید در مکان های خنک و پر نور نگهداری شده و دمای مورد نیاز آن ۱۸ تا ۲۲ درجه است که تهویه مناسب در مکانی که در آن نگهداری می شود از بروز آفات و بیماری ها مختلف جلوگیری خواهد نمود.

قیمت روز انواع گل رازقی آپارتمانی در ایران

قیمت روز انواع گل رازقی آپارتمانی در ایران قیمت گل رازقی آپارتمانی در ایران نیز بسته به گونه های آن مختلف بوده و این گیاه هر چه بزرگتر باشد گرانتر خواهد بود و تنها راه برای خرید ارزانتر آن خرید عمده و بدون واسطه آن می باشد که بسیار باصرفه خواهد بود. همچنین مراکز مختلفی در سطح کشور هستند که در فصول بهار به عرضه انواع مختلف این گیاه مشغول هستند.

گل رازقی به خاکی نیاز دارد که سرشار از مواد مغذی و هوموس بوده که از خاک نفوذ پذیر نیز برخوردار باشد و جهت تهویه مناسب آن نیز باید از گلدان دارای سوراخ زهکشی استفاده نمود. خاک این گیاه نیز باید دارای پی اچ طبیعی با بستر نفوذ پذیری باشد و استفاده از زغال نارس و خاک رس در آن نیز به ایجاد این بستر کمک می کند.

 گیاه رازقی از مهر ماه تا اسفند در خواب زمستانی به سر برده و بهترین زمان برای کاشت یا تعویض گلدان آن بهار است علاوه بر گلدان این گیاه را می توان در باغچه نیز کاشت که محیطی زیبا را به فضای منزل خواهد بخشید و در پارک ها و فضاهای سبز و … نیز این گیاه استفاده می شود.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا