گل گل شمعدانی

فروش تضمینی گل شمعدانی هلندی درجه یک

گل شمعدانی هلندی از نمونه گل های چند ساله است که دارای گل های متنوعی بوده و شادابی و نشاط را به همراه دارد و استفاده از آن در منزل بسیار روحیه بخش و زیبا می باشد که در بازار در گونه های متنوعی به صورت تضمینی ارائه می شود و خریدار می تواند متناسب با سلیقه خود نمونه دلخواه را تهیه کند.

فروش تضمینی گل شمعدانی هلندی  درجه یک

میزان نور مناسب برای گل شمعدانی هلندی

میزان نور مناسب برای گل شمعدانی هلندی نور برای شمعدانی باید به درستی انتخاب شود و این گیاه به نور آفتاب در حد متوسط نیاز دارد و بهتر است آن را در معرض نور مستقیم آفتاب نگه نداشت و زمان آبیاری آن باید به گونه ای باشد که همیشه گلدان آن مرطوب باشد آب در حد متوسط نه خیلی کم و نه خیلی زیاد برای آن مناسب می باشد.

درجه حرارت مناسب این گل هلندی بین ۱۲ تا ۱۶ درجه بوده و در صورتی که در داخل منزل استفاده می شود باید از تهویه مناسبی نیز برخوردار باشد. کود دهی آن نیز ماهی یک بار با کود مایع انجام می شود که علاوه بر آن زهکشی گلدان نیز باید به دستی انجام شود.

خاک گلدان هم می تواند از خاک آماده خریداری شده در بازار باشد و هم می توان خاک آن را از مخلوط خاک باغچه، ماسه و کود دامی پوسیده شده تهیه کرد. گل شمعدانی هلندی در دو روش قلمه زنی و بذر تکثیر می یابد که برای قلمه زدن که رایج ترین آنهاست باید در اوایل تابستان تا پاییز گل را قلمه زد.

قیمت خرید گل شمعدانی هلندی در سال جدید

قیمت خرید گل شمعدانی هلندی در سال جدید قیمت خرید گل شمعدانی هلندی در سال جدید نیز بسته به گونه های مختلف آن فرق دارد و هر چه این گل پر پشت تر و بزرگ تر باشد گرانتر خواهد بود و قیمت های عمده آن ارزانتر بوده و در صورتی که بدون واسطه خریداری شود بسیار باصرفه و ارزان می باشد.

گیاه شمعدانی هلندی از نمونه های گلدار و از بومی آفریقا است که از برگ های کروی و نسبتا بزرگ کرکدار است که لبه های برگ ها مواج می باشد و گل های آن در رنگ های بنفش، صورتی، قرمز و سفید بوده و برخی نمونه های معطر نیز می باشد 

شمعدانی هلندی دارای گونه های مختلفی است مانتد:

  • شمعدانی معمولی دارای گونه های مختلفی بوده و در روی برگ ها حلقه هایی به شکل نعل با رنگ تیره وجود دارد و گل ها نیز کم پر یا پُر پر بوده و دارای رنگ قرمز، سفید، صورتی می باشد.
  • شمعدانی برگ عشقه ای یا پیچ دارای طولی تا یک متر و شاخه های نازک است.
  • شمعدانی اژدر دارای برگ های بزرگ چین دار و سبز تیره است که گل های آن رنگ های مختلفی دارد. مانند بنفش، سفید، زرد و قرمز
  • شمعدانی عطری دارای گل های کوچک به رنگ ارغوانی و معطر بوده و برگ کرکدار دارد و برای تهیه اسانس بکار می رود.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا