گیاه سیکلامن

قیمت خرید گیاه سیکلامن 25 سانتی

تعداد بسیار زیاد شاخه های گل دهنده‌ی این گیاه از ویژگی‌های انحصاری آن می‌باشد. گیاه سیکلامن جزء معدود گیاهانی است که بیش از ۸۰ شاخه گل در هر بوته تولید می کند، که این شاخه های گل یکی از پتانسیل های قابل توسعه و قوی در راه بهبود کیفیت و توسعه کشت و کار این گیاه محسوب می شود. ارقام وحشی سیکلامن پنج گلبرگ دارند، گل برگ واژگون به رنگ‌های صورتی، بنفش و سفید می‌باشد.

اما ارقام پرورشی دارای برگ های بسیار درشت و متنوع بوده و برای مدت طولانی به گل می‌روند.

قیمت خرید گیاه سیکلامن 25 سانتی

نگهداری از گل گیاه سیکلامن در منزل

نگهداری از گل گیاه سیکلامن در منزل گیاه سیکلامن 25سانتی به نور متوسط، هوای خنک تا کمی گرم، خاک همیشه خیس، رطوبت هوای عادی و خاک کمی اسیدی، احتیاج دارد.

نور

همانطور که در بالا گفته شد سیکلامن به نور متوسط نیاز داره ولی اگر بخواهیم به صورت جزئی تر بررسی کنیم باید گفت که سعی کنید در فصل های گرم سال گیاه را در سایه قرار دهید و در فصل های سرد نیز به هیچ وجه در معرض نور مستقیم قرار ندهید. نور مناسب برای این گیاه حدود ۳/۴ کیلو لوکس می باشد.

دمای مناسب

این گیاه هوای خنک را دوست دارد ولی سعی کنید در تابستان در مکانی کاملا سایه و با فاصله از دیگر گلهای سیکلامن خود نگهداری کنید. توجه داشته باشید که این گیاه دمای بالای ۲۵ درجه را تحمل نمیکند این گیاه سرما را نیز تحمل نمیکند ولی گونه هایی وجود دارد که تحمل خوبه به سرما دارند.

میزان و زمان آبیاری

آبیاری مدام را دوست دارد ولی ماند آب در قسمت طوقه گیاه باعث ایجاد پوسیدگی خواهد شد.

سعی کنید از آبهای بدون املاح و بدون آهک برای رشد این گیاه استفاده کنید چون آبهای آهک دار باعث ایجاد لکه های سفید رنگی روی برگها و ساقه میشود. همچنین زمان آبیاری باید بلافاصله آب از زیر گلدن خارج شود.

کود

این گیاه به دما و کود حساس میباشد پس در کوددهی و نگهداری اون بسیار دقت کنید چون دمای بالا و کود زیاد باعث بد شکل شدن برگها و گل ندادن خواهد شد و همچنین دمای پایین و کود کم باعث کوچک شدن برگها خواهد شد ولی به طور کلی کود مورد نیاز گیاه سیکلامن را میتوان به میزان ۳ گرم در لیتر، هر هفته یکبار در تابستان و دو هفته یکبار در زمستان مورد استفاده قرار داد.

تغذیه در مرحله های مختلف رشد رویشی گیاه سیکلامن، نیازهای تغذیه ای متفاوتی برای سیکلامن‌ها وجود دارد.

بازار فروش گیاه سیکلامن 25 سانتی

بازار فروش گیاه سیکلامن 25 سانتی برای آگاهی از قیمت گیاه سیکلامن به صورت آپدیت شده میتوانید به سایت ما مراجعه کنید و سفارش خود را با اعتماد کامل نسبت به کیفیت ثبت کنید.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا