گیاه زینتی سیکلامن

مرکز خرید گیاه زینتی سیکلامن در تهران

گیاه زینتی سیکلامن از انواع گل های آپارتمانی می باشد که توسط مرکز خرید این گیاه در تهران با بالاترین کیفیت عرضه می گردد. این گیاه زینتی از گل های اصیل ایرانی می باشد و در بازار گل و گیاه تهران از پر طرفدارترین گل های آپارتمانی محسوب می شود. این گیاه به صورت گلدانی پرورش می یابد و برای خرید عمده می توان از طریق سایت شرکت گل کارها اقدام نمود. این شرکت محصول خریداری شده توسط خریداران شهرستانی را با تضمین کیفیت به آدرس آن ها ارسال می نماید.

مرکز خرید گیاه زینتی سیکلامن در تهران

زمان شکوفه دادن گیاه زینتی سیکلامن

زمان شکوفه دادن گیاه زینتی سیکلامن رشد گیاه زینتی سیکلامن از پاییز شروع می شود و در زمستان به اوج خود می رسد. شکوفه دادن سکیلامن در طی زمستان ادامه دارد سپس از فروردین ماه تا اواسط اردیبهشت وارد دوره کم فعالی شده و در بسیاری از گونه های این گیاه در فصل تابستان هیچ گونه فعالیتی ندارند و وارد دوره استراحت می گردند.

در فصل گلدهی بر روی هر ساقه خمیده یک گل می روید که گلبرگ های آن به سمت بالا رشد می کند و این مسئله بر زیبایی سیکلامن می افزاید. در اواسط زمستان در میان هر گل میوه ای گرد به وجود می آید و قبل از به خواب رفتن گیاه این میوه کاملا به بلوغ می رسد و به رنگ قهوه ای در می آید. درون این میوه چندین بذر وجود دارد که در زمان بلوغ، دهانه میوه باز شده و بذرها آزاد می شوند و هر بذر می تواند یک گل جدید به وجود آورد.

به طور کلی زندگی گیاه تزیینی سیکلامن دارای سیکل های زیر می باشد:

  • جوانه زنی: این گیاه در فصل پاییز جوانه می زند.
  • فعالیت: سیکلامن در زمستان و اوایل بهار فعال می باشد.
  • استراحت: گیاه زینتی سیکلامن در تابستان به خواب رفته و استراحت می کند.

در دوره استراحت بهتر است گلدان گل را در مکانی خنک و تاریک قرار داده تا به ریشه غده ای آن نوری نرسد. در طی دو تا سه ماه خواب گیاه بهتر است دما بین چهار تا ده درجه سانتی گراد باشد. در دوران استراحت گلدان نیازی به آبیاری و کود دهی ندارد فقط باید مراقبت نمود سطح خاک خشک و سفت نگردد تا غده های موجود در زیر خاک پلاسیده نشوند برای این منظور می توان با یک چنگال سطح خاک را شخم زد.

با فرا رسیدن فصل پاییز دوران رشد گیاه آغاز می گردد و باید گلدان که حاوی ریشه غده ای گل می باشد به مکان پر نوری منتقل شود و آبیاری و کود دهی آن را شروع نمود تا گیاه شروع به رشد نماید.

آخرین قیمت گیاه زینتی سیکلامن زیبا

آخرین قیمت گیاه زینتی سیکلامن زیبا قیمت گیاه سیکلامن ثابت نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • اندازه گیاه 
  • میزان گل
  • جنس گلدان
  • اندازه گلدان
  • نوع و رنگ گل

برای استعلام قیمت و خرید گیاه زینتی سیکلامن می توان به سایت شرکت فروشنده مراجعه کرده و با مشاهده انواع این گیاه، گلدان مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمود.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا