قلمه کالانکوئه

معتبرترین فروشندگان قلمه کالانکوئه در سراسر کشور

قلمه کالانکوئه برای تکثیر این گیاه به کار می رود. کالانکوئه نوعی گیاه بومی ماداگاسکار می باشد که به دمای متوسط و دمای حدود سی درجه سلسیوس برای رشد کافی نیاز دارد. فروشندگان این قلمه، عرضه کننده این گل به سراسر کشور می باشند.

معتبرترین فروشندگان قلمه کالانکوئه در سراسر کشور

نگهداری قلمه کالانکوئه به صورت صحیح

نگهداری قلمه کالانکوئه به صورت صحیح کالانکوئه گیاهی گلدار است که دارای بیش از دویست گونه می باشد. برگ های این گیاه گوشتی است و ارتفاع آن تا سی سانتی متر نیز در شرایط رشد کامل می رسد. برگ های کالانکوئه به رنگ سبز روشن بوده که لبه آنها حالت برگشته دارد.

این گیاه نوعی گیاه آپارتمانی است که نگهداری از آن ساده بوده و از گیاهان مقاوم به شمار می آید. کالانکوئه دارای گل های قرمز رنگی است که حالت خوشه ای دارند و تکثیر آن به وسیله قلمه گیاه صورت می گیرد. نور مورد نیاز برای رشد کالانکوئه نور متوسط است و کود دهی در زمان مناسب به این گیاه سبب رشد آن خواهد شد. 

برای نگهداری قلمه کالانکوئه ترکیب مناسبی از خاک مناسب سبب بهبود کیفیت رشد این گیاه خواهد شد. این ترکیب شامل عناصر زیر می شود:

  • کمپوست یا خاک برگ یک قسمت
  • ماسه نرم دو قسمت
  • پیت یک قسمت

اواسط بهار بهترین زمان برای تهیه قلمه کالانکوئه می باشد. پس از جدا سازی قلمه ها آنها را باید در محیط اتاق و به دور از نور خورشید نگه داشت تا جای قلمه به اصطلاح کال یا خشک شود. پس از این مرحله می توان قلمه را درون گلدان کاشت. 

خاک گلدانی که این قلمه ها درون آن قرار داده می شوند باید مخلوطی از خاک مناسب جهت کشت کاکتوس و گیاهان گوشتی باشد. مرطوب نگه داشتن خاک و نور غیر مستقیم آفتاب بهترین شرایط رشد را برای قلمه کالانکوئه فراهم می سازد.

پس از ریشه دهی باید مراقب بود که آبیاری این گیاه به صورت مرتب انجام گیرد تا رشد کامل گیاه را به دنبال داشته باشد.

توزیع قلمه کالانکوئه زیبا در بازار

توزیع قلمه کالانکوئه زیبا در بازار از آن جا که کالانکوئه نوعی گیاه آپارتمانی و زیباست به همین دلیل همواره از فروش خوبی برخوردار است. به این جهت توزیع قلمه کالانکوئه امکان دسترسی به آن را برای واحد های مختلف گل فروشی به صورت عمده و همچنین خریداران جزئی فراهم می سازد. 

قلمه های کالانکوئه که دارای اندازه های مختلف هستند قیمت متفاوتی داشته و قلمه های کوچک تر قیمت ارزان تری در مقایسه با قلمه ها و گلدان های بزرگ تر دارند.

قلمه کالانکوئه در فصل بهار که شروع زمان قلمه زنی است به وفور قابل خریداری است و این زمان بهترین فرصت خرید این گل می باشد.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا